06 Ağustos 2012

Saç Kaynak

Saç Kaynağı Nedir?

Saç Kaynak  daha önce kesilmiş uzun saçların, uzatmak isteyen kişilerin saç tutamlarına ilave edilmesi işlemine denilir Kuaför literatüründe.Saç Kaynak sadece uzatmak için yapılmıyor saçları kısa olan  hanımların uzatma sürecini rahat geçirmeleri için de kullanılıyor. Ama saçı daha yoğun daha gür göstermek içinde boyunu uzatmadan aynı boyda kaynak saçlara eklenerek saçları daha hacimli göstererek de kullanabilinir. Saç Kaynak Aynı zamanda uzatma döneminde   kısa saçı uzatırken biçimsiz uzamadan dolayı örneğin yanlara kaynak yaparak  model verme yöntemiyle de kullanabilinir. Birde son dönemde saçlar koyu renk olarak kullanılmakta moda olarak. Bu şekilde saçların aralarına birkaç tane renkli saç atarak röfleli gibi imaj verilebilir. Buda saçlara kimyasal uygulamayan kişiler için alternatif oluyor.

 

As Ekip Kuaför‘de Saç Kaynak üzerine sizi meraklandıran ve isteklerinizi fazlasıyla karşılayabilicek çözümler bulunmaktadır.

Kaç Çeşit Saç Kaynağı Vardır?


Şu anda dünyada uygulanan 5 çeşit saç kaynak  çeşidi bulunmakta.  Bunlardan ilk önce çıkan;

Silikon Kaynak: Silikon inşaatlarda cam malzemelerinin yapıştırılması için kullanılan, saç için uyarlanmışıdır. Isıtılarak saç uçları canlı saçın baş derisine yarım santim bir uzunlukta bir  mesafede uygulanarak yapılmakta.

kaynak sac 300x199

Keratin Kaynak: saç yapısına en uygun kaynak çeşitleri oluyor. Çünkü keratin  saçın ana yapısında var ve renk açısından ve sağlamlık açısından en kullanışlı kaynak çeşididir.

Halkalı Kaynak: şuanda dünyada en fazla yapılan pratik olarak ta en hızlı en kullanışlı en çabuk yapılabilen halkalı kaynak çeşididir. Diğer bir adı boncuk kaynaktır.

Poliüretan Kaynak: Dünyada çok tutulmasa da  çabuk yapılanlar arasında poliüretan kaynak dediğimiz  geniş tutamlar halinde yapılan kaynaklar var. Fakat bunun kullanım süresi biraz daha sor ve meşakkatli olduğu için pek tutulmuyor.

Tres Kaynak: özellikle güney Amerika taraflarında kullanılan tresli örgülü kaynak var. Saç diplerine yapılan bir örgüye dikilmiş saç tutamları dikilerek kullanılıyor. Bu yalnız çok kısa süreli kullanılabiliyor bir hafta on gün sürelerinde kullanılan bir kaynaktır ve çok fazla tercih edilen kaynak çeşidi değildir.Bayan kuaförlerinin kendi bünyesinde geliştirebileceği ve tücrübe isteyen bir iştir saç kaynak.


 

Şuanda en çok tutulan kaynak çeşidi dünyada ve ülkemizde olduğu gibi keratin kaynak ve boncuk kaynak’tır.

 

(Saç kaynakları halkalı Keratin kaynak.saçlarını çeşitli nedenlerden dolayı uzatamayan ya da özel gün sebebiyle kendini uzun saç içerisinde görmek isteyeninsanların başvurdukları saç uzatma yöntemlerinden bir tanesidir

Güzel sanatların bir dalı olan kuaförlüğün vazgeçilmez, kişinin sanatı ile kendini ortaya koyduğu en zevkli ve en önemli özelliği, saç tarama tekniği, postiş ve peruk takmaktır.

Saçları dökülen veya saç rengini ya da şeklini beğenmeyen kimsenin başına kendi saçlarıymış gibi görünen saçlı bir fileyi örtmesine ”peruk takma” denir. Bu saçlı fileye de ”takma saç” denir

Saç takma veya ekleme (ek yaptırma) , kişinin tabii görünüşünü değiştirme, genç görünüme ve karşısındakini yanıltma amacıyla yapılır. Karşısındakini yanıltma amacı tiyatroda, sinemada ve çeşitli gösterilerde kullanılır. Peruk ve makyajla yeni bir karakter oluşturulabilir.)